Montaż sztukaterii w domu – pomysły na oryginalne dekoracje ścian.

Sztukateria do niedawna kojarzyła się wyłącznie z arystokracją. Sztukateria niegdyś wykonywana była wyłącznie z gipsu. Obecnie większość z nich wykonywana jest z poliuretanu oraz styropianu. Dzięki temu eleganckie, unikatowe ozdoby stały się dostępne praktycznie dla każdego. Styropianowe dekoracje są niezwykle gustowne i cieszyć nasze oko będą przez długie lata.

Jaką sztukaterię wybrać?

W zależności od rodzaju wnętrza musimy zastanowić jaki rodzaj sztukaterii, nam najbardziej będzie pasował. Ozdobne gzymsy, kasetony, listwy i panele dekoracyjne – to tylko kilka z dostępnych na rynku opcji. Listwy przysufitowe i przypodłogowe, z pewnością dodadzą odrobiny luksusu do wyglądu wnętrza.

Jak montować sztukaterię?

Jak kleić listwy styropianowe do sufitu oraz rozety, nie musimy tutaj dużo kombinować. Jest to stosunkowo proste zadanie, wystarczy jedynie dokładnie dokonać pomiarów. Prawidłowe wyznaczenie położenia naszych dekoracji to z pewnością połowa sukcesu. Do klejenia niezbędny jest, jedynie klej montażowy.

Czy sztukateria może być kolorowa?

Chcesz wprowadzić odrobinę koloru do swojego salonu? Proszę bardzo! Sztukateria w niebanalnym kolorze to idealne rozwiązanie. Pamiętaj, aby nie używać zbyt jaskrawych barw, gdyż one ulegają znudzeniu dosyć szybko. Najlepsze są kolory pastelowe, rozbielone. Dodatkowo tak delikatne barwy, nie są przeszkodą dla innych mebli czy dekoracji.

 

You may also like...